Секрети вирощування винограду

Виноград відомий вже протягом багатьох століть. Цю ягоду прославляють в піснях і віршах. Чому ж до неї така пильна увага? Відповідь проста. Цей смачний і неймовірно красивий плід ще й корисний. І по праву його друге ім'я - ягода здоров'я.

Момент істини. Він полягає в тому, щоб вибрати правильне місце для посадки винограду і сорт, який ви маєте намір розвести у себе на ділянці. Виноградна лоза може прижитися, практично, скрізь, але як це позначиться на врожаї? Неякісні саджанці заберуть багато часу і сил, але не принесуть очікуваного врожаю. Тому давайте не поспішати і все робити правильно.

Місце для посадки. Виноград любить сонце і категорично не переносить протяги. Щоб вашим саджанцям було затишно, розмістіть їх на південній стороні. Непогано було б спорудити подобу паркану, висотою до двох метрів. Так ви захистите саджанці винограду від вітру.

Де замовити саджанці винограду. Ви визначилися з місцем для висадки, сортом, але зіткнулися з іншою проблемою: де замовити саджанці винограду. ЛПГ «Павлівські» допоможе вам впоратися з цим завданням. Тут вирощують понад сто сортів добірного винограду. Саме сюди звертаються за елітними екземплярами. Але немає межі досконалості. Тому в господарстві продовжують експериментувати, займаються селекцією і сортовипробуванням.

Способи посадки винограду. Тут все залежить від типу ґрунту. Якщо ґрунт піщаний - тільки траншейний спосіб. На суглинках і глинистих ґрунтах - посадка на грядки.

При траншейному способі між саджанцями бажано встановити пластикові пляшки без дна. Таким чином, ми забезпечимо полив і підгодівлю винограду.

Висаджуючи саджанці в рядки, дочекайтеся, поки на гілках з'являться перші кисті. Важливо також дотримуватися інтервалу - для кожного сорту він різний. Наприклад, відстань між саджанцями соко-винних сортів має бути близько 80 см. У столових цей показник дорівнює 1,5 метрам. Відстань між рядами - 2-2,5 м.

Як вибрати саджанці. Напевно, перед тим, як купити саджанці, ви вже порадилися зі знайомими садівниками і перегорнули купу спеціальної літератури. Це правильно і похвально, але недостатньо. Дати правильну пораду вам можуть тільки фахівці. Люди, які займаються цим багато років, і, для яких виноградна лоза більше, ніж просто саджанець. Замовити саджанці винограду ви зі спокійною душею можете в ЛПГ «Павлівські». Тут знають усі хитрощі вирощування і з радістю поділяться ними з вами.

Полив. Важливо не забувати про це, щоб ягода була досить соковитою і солодкою. Але не перестарайтеся. Припинити полив потрібно за 7-10 днів до початку цвітіння. Якщо цього не зробити, то цвіт почне обсипатися. Полив повинен бути дренажним. Виноград не виносить мокрого листя і вологого ґрунту.

Обрізка. Без обрізки виноград наступного року буде дрібнішим, а кущ надмірно розростеться. Восени цю процедуру рекомендовано проводити на початку листопада, коли листя опало і з'явилися перші морози. Навесні обрізка вкрай не рекомендована. Інакше ваша лоза буде «плакати», що значно послабить рослину.

Як не помилитися у виборі. Інтернет-магазин саджанців ЛПГ «Павлівські» пропонує вам добірні саджанці кращих сортів винограду. Заходьте на наш сайт, знаходите потрібний вам сорт і натискайте на кнопку «купити». Справу зроблено. Наші консультанти зв'яжуться з вами, щоб уточнити час і місце доставки.