Як правильно вирощувати ожину

Чорна принцеса, Їжак... Як думаєте, про що йдеться? Усе ще не здогадалися? Ну, звичайно, це ожина! Їжаком її стали називати за колючість чагарника. А принцесою, та ще й чорною, тому що колір ягоди чорний, а сама вона виглядає дуже імпозантно. Хочете, щоб це диво з'явилося на вашій дачній ділянці? Без проблем! Ми розповімо, де придбати саджанці і як доглядати за ожиною.

Крім того, що ожина смачна, вона ще й надзвичайно корисна. Але головне, що при правильному догляді вона обов'язково віддячить вам гарним урожаєм. Сортів і видів цієї ягоди безліч. Але, в основному, їх поділяють на дві групи: прямостояча і повзуча.

Вибираємо саджанці. Визначившись з видом, вам потрібно придбати саджанці ожини. Найкраще робити це в спеціалізованих місцях. Наприклад, ЛПГ «Павлівські». У цьому господарстві ви знайдете будь-який сорт саджанців ожини. Тут їх вирощують не тільки за новітніми технологіями і відповідно до державних стандартів, але й з великою любов'ю до кожної рослини. ЛПГ «Павлівські» - гарантія того, що всі ваші рослини приживуться і дадуть хороший урожай.

Місце для посадки ожини. У цьому питанні потрібно бути надзвичайно уважним. Адже, розсада може загинути, якщо посадити її в неправильному місці. Тому, читайте і запам'ятовуйте. Ожина дасть багатий урожай, якщо буде рости на південній стороні. Крім того, ця принцеса не любить протягів і морозів.

Вирощування. З місцем визначилися. Приступаємо до посадки. Викопуємо грядку і обов'язково додаємо туди добрива - органічні та мінеральні. Якщо у вас є пташиний послід, то, розбавлений з водою, він буде незамінною підгодівлею для саджанців. Садити краще навесні. Розсада повинна знаходитися одна від одної на відстані одного-двох метрів, а глибина лунки - не більше ніж 50 см. Зазвичай цю ягоду висаджують уздовж парканів, невеликими ділянками.

У нас ожину стали вирощувати порівняно недавно. Довгий час ця чорна принцеса не могла вийти з тіні слави малини. Тому досить проблематично купити якісні саджанці ожини. Україна тільки відкриває для себе цей ринок. Добре заявило про себе в цій сфері ЛПГ «Павлівські». Тому наша порада - звертайтеся в це господарство і там вам не тільки продадуть саджанці, а й детально розкажуть, як за ними доглядати, щоб отримати хороший урожай.

Догляд. Він особливо важливий в перший рік. Регулярна прополка, розпушування, полив - обов'язкові. З огляду на те, що ожина вологолюбива, збільшіть полив під час зав'язування і активного росту пагонів. Ожина погано переносить холоду. Якщо ви хочете насолоджуватися її плодами і на наступний рік, то обов'язково на зиму присипте снігом або тирсою.

Навесні молоді бічні гілки вкорочують до 30 см. Але важливо, щоб після цього на розгалуженні залишалося не менше 13 бруньок. Ласувати ягодами можна з другої половини липня - в середині серпня.

«Продам саджанці ожини недорого». Зізнайтеся, вам на очі часто потрапляли такі оголошення. Але, щось зупиняло від покупки. І вірно! Адже справжні життєздатні саджанці можна купити тільки в певних місцях, яких поки в Україні не так багато.

Добре зарекомендувало себе ЛПГ «Павлівські». Тут безліч саджанців різноманітних сортів ягід. До того ж, в господарстві трудяться тільки досвідчені фахівці з відповідною освітою. Для них справа честі, виростити якісні саджанці ожини. Ціна, повірте, більш ніж доступна. Щоб переконатися, зв'яжіться з нашими консультантами, і ви все дізнаєтесь самі. Ласуючи ожиною, ви щоразу будете з вдячністю згадувати, що звернулися саме в це господарство.